DudaDeck tarasy drewniane
 
zadzwoń
793 588 718

Porady

+ Tarasy drewnianie Drewno egzotyczne, jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.
Jak każdy naturalny materiał, drewno posiada pewne cechy (przez złośliwych nazywane wadami) jak np. higroskopijność. Polega to na tym, że drewno, jako materiał nasiąkliwy, może nieznacznie zmieniać swoją objętość (o kilka procent). W skrajnych przypadkach może to rodzić problemy np. z łódkowaniem desek lub zrywaniem wkrętów, jednak stosując się do instrukcji montażu oraz wykorzystując materiały odpowiedniej jakości możemy uniknąć ewentualnych problemów.

Wymiana uszkodzonej deski - co zdarza się niezwykle rzadko - nie nastręcza większych problemów. Nowa, wymieniona deska pod wpływem promieni słonecznych w stosunkowo krótkim czasie dostosuje się kolorystycznie do pozostałej części tarasu.

Decydując się na drewniany taras należy wybrać odpowiedni rodzaj drewna. Deski sosnowe lub świerkowe nie będą tutaj dobrym wyborem - gatunki te są zbyt miękkie, niezbyt odporne na uszkodzenia oraz dość szybko ulegają biodegradacji. Najlepszym wyborem będą deski wykonane z twardego i bardzo trwałego drewna egzotycznego.

Drewno egzotyczne charakteryzuje niespotykana dla gatunków z naszej strefy klimatycznej odporność. Jest twarde i ciężkie, bogate w olejki, różnorodne minerały i naturalne środki grzybo- i bakteriobójcze. - Drewnu egzotycznemu nie szkodzą zmiany temperatury i wilgotności, a większości twardych gatunków nawet grzyby i szkodniki występujące w naszym klimacie .W rezultacie deska tarasowa wykonana z drewna egzotycznego może nam służyć kilkadziesiąt lat i to nawet bez konserwacji, bowiem niekonserwowany taras pokryje się jednolitą, srebrną patyną.

Jeśli zależy nam na zachowaniu naturalnej barwy drewna, wystarczy co jakiś czas zaolejować taras. Częstość olejowania zależy od warunków pogodowych oraz zastosowanego oleju, ale przyjmuje się, że przeciętnie wystarczy olejowanie na początku oraz na końcu sezonu, tj. wiosną oraz jesienią. Dzięki temu taras nawet po latach wygląda jak nowy.

Taras z drewna egzotycznego posiada niezwykłe walory dekoracyjne. - Niewystępujące w naszej strefie klimatycznej gatunki zaskakują bogactwem kolorów: słoneczno-żółta, przechodząca z czasem w kolor ciemnej herbaty Tatajuba, brązowo-piaskowe Cumaru i Bangkirai, czy ciemno-brązowy Massaranduba, to tylko niektóre z pięknych i trwałych gatunków drewna egzotycznego dostępnych w formie deski tarasowej .

Rozważając budowę i urządzenie tarasu warto zapoznać się z szeroką ofertą dostępnych na rynku materiałów. Bowiem na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat pojawiło się wiele nowych, ciekawych rozwiązań. - Wcześniej dostępne były one jedynie dla klientów z zasobniejszym portfelem, jednak wraz ze wzrostem popularności drewna egzotycznego, jego ceny stały się o wiele przystępniejsze i w chwili obecnej koszt wykonania tarasu z trwałego drewna egzotycznego jest porównywalny do tarasu wykonanego z dobrej klasy płytek ceramicznych.

Inspiracji oraz informacji o dostępnych na rynku rodzajach nawierzchni tarasowych można szukać w magazynach i portalach wnętrzarskich, budowlanych oraz programach telewizyjnych. Warto także porozmawiać ze znajomymi czy sąsiadami - wymiana doświadczeń to jeden z najlepszych sposobów na uniknięcie błędów, a nowe znajomości, zawarte przy okazji rozważań o nawierzchniach tarasowych, będziemy mogli kontynuować na naszym własnym, wygodnym i pięknym tarasie.
 

Wrocław ul.Fabryczna 14d Działamy na całą Polskę

Dane firmy


DudaDeck Piotr Duda
ul. Fabryczna 14d (biuro)
53-609 Wrocław
NIP: 7521375433
Działamy na terenie całej Polski.


Kontakt mailowy
Mail tarasydudadeck@gmail.com

Telefony


Masz pytania? Zadzwoń.
Telefon 793 588 718

Pomocne linkiPolityka prywatności RODO
Wykonanie ActivePage.pl